Kalendář akcí

Princezna na hrášku aneb jak to asi nebylo

06.11.2010 10:37
 Třída 8. A pod vedením učitele  Reného Pilcha si pro Vás připravila vánoční pohádku pro dobrou náladu. Můžete se těšit na představení, které se bude konat v sále Městského úřadu Jablunkov v úterý 21.12.2010. Těšíme na se na Vás.

Divadelní soustředění 8.A třídy

Ve dnech 26. a 27. listopadu se sejdeme s většinou žáků 8.A třídy na soustředění v Jasení. Budeme zkoušet pohádku a  chystat kulisy. Vezměte si s sebou přenosné hudební nástroje. Budeme hrát a zpívat...

Předvánoční čas

V předvánočním čase chystáme pro žáky starších ročníků  opravdu netradiční návštěvu Těšínského divadla a jeho zákulisí. Věříme, že se Vám tato exkurze bude líbit.

Pro žáky 6 .a 7. tříd jsme připravili filmové představení ( pravděpodobně půjde o nějakou novou českou pohádku)

Stálé akce pořádané v rámci předmětu Český jazy a literatura

V novém roce 2011  jako už tradičně proběhne Olympiáda v českém jazyce a recitace. Žáci, kteří se každoročně účastní školního kola a pravidelně postupují do kol vyšších, si mohou připravovat své texty již dnes.

Připomenu, že v loňském roce jsme dosáhli krásného úspěchu, když do krajského kola recitace  v Ostravě postoupila Katka Kawuloková z 8.A.

Děti čtou dětem

Dne 22. až 26. listopadu proběhne projekt  Děti čtou dětem. Jako každým rokem i letos se rozdělíme do skupin a půjdeme číst a hrát si na první stupeň. Děti se na Vás těší.

Olympiáda z českého jazyka

 Olympiáda z českého jazyka proběhne 9.prosince 2010. Olympiády se mohou zúčatnit žáci 8.a 9.ročníku

 

Pomáda se na prknech divadla líbila

Ve čtvrtek 17.března se celý 2. stupeň Základní školy v Jablunkově vydal na muzikál Pomáda, kterou si nacvičili žáci a studenti umělecké školy z Olomouce. Inspirace původním filmem z 80.let minulého století byla více než nápadná a všichni, kteří si tento film v titulní roli s John Travoltou a Olivií Newton-John oblíbili, byli zvědaví, jak se mladí zpěváci a tanečníci vypořádají s náročnými texty a pohybovou choreografií.

Prvním překvapení pro všechny bylo to, že herci a zpěváci zpívali česky, což se nakonec ukázalo, jako dobré rozhodnutí a i ti nejmladší žáci tak pochopili děj a texty. Nutno uznat, že zpěv až na několik playbacků, byl výborný a hlasové schopnosti hlavních hrdinů byly obdivuhodné, za což Sandy i Danny sklidili zasloužilý potlesk. Žáci naší školy se v posledních letech do divadla těší. Po představení Romeo a Julie a Figarova svatba byla Pomáda dalším velmi dobrým kusem. Jsme rádi, že divadlo žije a těšíme se další představení.