Muzikál Lucerna 

Další informave najdete v:  1315579586_program.pdf (739 kB)

Muzikál Lucerna byl velmi dobře zpracováno, jak kostýmy, tak grafika. Bylo dobře vymýšleno to plátno -  nejspíš s pomocí nějakých lamp, nebo  jiných světel. Líbilo se mi tam úplně všechno, ale toho mlynáře Libora mohli trochu upravit, sčesat mu vlasy nebo něco, protože vypadal trochu oškubaně, pak by vypadal mladší a určitě i krásnější. Písně se tam někdy opakovaly,  ale to nevadí. Hanička by se mohla před vystoupením trochu rozezpívat, protože ze začátku měla chraplavý hlas, ale potom už zpívala dobře i všichni ostatní herci velmi dobře zpívali. Herci se vůbec nebáli, co se v nich skrývá a bylo vidět, že si to opravdu užívají.                                                  Soňa Hawliczková 9.C

.....musím říct, že když to skončilo, byla jsem trošku zklamaná, že je už konec. Tohle představení bylo úžasné!!! Herci zpívali velice pěkně a měli všechno dokonale sestaveno. Od první kapitoly, až po poslední. Vůbec by mi nevadilo, kdybych se měla jít na tohle představení znovu podívat. Bylo to totiž opravdu super. Třeba kostýmy byly zajímavé nebo kulisy a celé jeviště- ta hra světel a stínů! Co prostě říct. Vše bylo dokonalé.   

                                                                                     Alžběta Žídková 9.C

Děkujeme za ohlasy na představení Sněhurky a šest trpaslíků:

......... hned na začátku se mi líbil šašek. Na to, že měl tak dlouhý text, tak to zvládnul skvěle. Mluvil hlasitě a srozumitelně, dal si s tím práci. Královna… Velmi hezký herecký výkon, byla zlá a  krutá. Není co dodat. Trpaslíci - dobrý výběr herců Byli  malí, rození trpaslíci. Uměli hezky zpívat a hlavně  dobře tančit. Hlavní postava – Sněhurka. Dobrá herečka.  

                                                                                Kristýna Žídková

 

A co na to šašek David?

..........nevím, co bych napsal, když jsem toto divadlo hrál. Moc rád se nechválím, ale i tak musím říct, že se nám toto divadlo docela povedlo. Přesto tam bylo pár chybiček, které diváci asi nepostřehli. Nechtíc jsem zapomněl říct jeden verš, potom jsem zase zapomněl druhý verš a potom to už šlo samo. Diváci se trošku zasmáli i pobavili, ale musím se přiznat, že největší úžas, byl zvedat deváťačky. Potichu jsem jim musel napovědět, aby si sedly. Myslím si, že za tu dřinu po škole a nošení všech kulis, to stálo za to. Trošku jsme si vydělali, ale ty peníze půjdou na Jasení a tak. Byla to sranda, nacvičit si toto divadlo. Párkrát padaly i sprostá slova ( pouze  z úst žáků! poznámka redaktora), ale nakonec jsme to dokázali……

                                                                                                David Geršl

Olympiáda v českém jazyce

Dne 1.11.2012 proběhlo na naší škole školní kolo Olympiády v českém jazyce. Školního kola se zúčastnilo celkom 38 žáků 8. a 9. ročníků. Vítězem se stala žákyně 8. B třídy Zuzana Nieslaníková, která zároveň postupuje do okresního kola.

Zuzko, držíme palce!

 

 

Exkurze do zákulisí Těšínského divadla

V rámci výuky českého jazyka se žáci sedmých tříd zúčastnili dne 26.11.2012 exkurze do Těšínského divadla. Seznámili se s fungováním divadla, s jednotlivými povoláními, které se podílejí na přípravě a průběhu divadelního představení. V divadle žáky provázel jevištní mistr. Exkurze se zúčastnilo celkem 63 žáků sedmých tříd. Exkurze byla velmi zajímavá, poučná. Se získanými poznatky budou žáci pracovat v hodinách českého jazyka a výtvarné výchovy.

A co víc si přát? Možná, že se dočkáme nových jablunkovských herců, scénaristů, kulisáků, skladatelů, které divadlo tolik zaujalo, že by mu chtěli věnovat celý svůj život, a tím dělat radost nám všem.

Recitátoři, připravujte se!

Dne 28. 1. 2013 proběhne na naší škole školní kolo v recitaci. Kdo se chce zúčastnit tohoto školního kola, připraví si po dohodě se svým vyučujícím českého jazyka, recitační vystoupení, které může trvat nejdéle 5 minut pro jeden text. Recitátor nevystupuje se svým vlastním textem, nesmí být text v nářečí. Obvodní kolo se uskuteční 14. 2. 2013 v DDD v Jablunkově. Do obvodního kola postupují ze školních kol 3 soutěžící z každé kategorie. V obvodních kolech budou žáci 3. a 4. kategorie recitovat dva texty - jeden text musí být poezie.

Neváhejte, připravujte se a recitujte. Těšíme se na vaše výkony!

A už je to za námi, známe vítěze školního kola recitační soutěže.

Zde jsou výsledky:

Kategorie 6. a 7. tříd

1. místo Valerie Skalická, 7.A

2. místo Olga Kowolowska, 7. C

3. místo Karolina Kawuloková, 6. A

V kategorii 8. a 9. tříd jsme neměli žádného zástupce. Škoda, možná příště.

Děvčata, která obsadila první tři místa, postupují do obvodního kola, které se uskuteční 14. 2. 2012 v DDM v Jablunkově. Přejeme hodně úspěchů.